Technika produkcji jest zwykle zależna od ilości druków, formatu oraz od medium, na jakim dana flaga lub baner mają być wydrukowane. W zależności od tego gdzie i jak długo będzie wisiał baner reklamowy, w porozumieniu z klientem, wybieramy mocniejszy, grubszy lub cieńszy materiał. Wszelkie informacje dodatkowe dotyczące lokalizacji i przeznaczenia druku reklamowego będą bardzo pomocne w wyborze materiału, techniki druku, a co za tym idzie także w dokładniejszej kalkulacji kosztów.
W przypadku flag najlepiej sprawdza się druk cyfrowy - doskonały przy odzwierciedlaniu przejść tonalnych, zdjęć i layoutów w pełnym kolorze. Ten rodzaj druku stosowany jest także przy mniejszych ilościach flag. Przy nakładach od 50 sztuk wzwyż (w zależności także od formatu) można zaoferować sitodruk, który jest najbardziej ekonomiczny w przypadku prostej grafiki w 1, 2 czy 3 kolorach specjalnych. Obie technologie druku polegają na wprowadzeniu farby w materiał z jednej strony i przejściu druku w odbiciu lustrzanym na drugą stronę.
W sitodruku, w przeciwieństwie do druku cyfrowego, każdy kolor jest oddzielnie nakładany na materiał, a następnie utrwalany. W końcowym etapie (przed wykończeniem flagi) nadmiar farby jest usuwany w pralni. Flagi drukowane sitem charakteryzują się pełnym nasyceniem kolorów. Są trwałe i długo zachowują żywą kolorystykę.
Banery drukujemy na materiałach PCV techniką druku solventowego lub UV. W zależności od przeznaczenia baneru/ transparentu można zdecydować się na większą lub mniejszą rozdzielczość. Druki solventowe są przeznaczone zazwyczaj na reklamę mocowaną wysoko na fasadach budynków, ogrodzeniach, rusztowaniach, budowach. Podczas druku farby wchodzą głęboko w materiał utrzymując długo swą trwałość.
Banery drukowane metodą UV, w wyższej rozdzielczości, mogą być także przeznaczone na reklamę do wewnątrz, gdyż odznaczają się żywą kolorystyką i większą ostrością mniejszych elementów grafiki. Farby utwardzane światłem, pozostają na powierzchni PCV, a światło promieni słonecznych odbija się od baneru, dzięki czemu druki UV dłużej zachowują żywe kolory. Folia drukowana metodą UV nie wymaga już laminowania.
Przyjmujemy do druku pliki PDF. Istnieje także możliwość druku z plików EPS, AI oraz JPG. W przypadku specjalnego kształtu lub wykończenia druku, prosimy o wcześniejszą konsultację. Druki na tekstyliach są bardzo elastyczne, dlatego na etapie tworzenia projektu należy założyć odpowiednie spady.